הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
whatsapp
דף הבית > בלוג > פוליאורטן

פוליאורטן

נעים להכיר פוליאורטן חומר יעיל בעלויות נמוכות

עולם החומר הוא עולם מרתק. לכל חומר הייחודיות שו והמאפיינים המסוימים שלו שהופכים אותו ליעיל למטרה כזו או אחרת. בעולם שבו הטכנולוגיה שועט קדימה ולעתים נדמה שהמחשב השתלט על חיינו, חשוב להכיר חומרים שונים ואת החשיבות הרבה שלהם בחיינו. כך למשל החומר המופלא שנקרא פוליאורטן. מדובר על חומר מלאכותי שמורכב ממספר רב של שרשראות כימיות. במקרה המסוים של הפוליאורטן שרשראות אלה הן מסוג אוריטן.

סוגים שונים

כמו כל חומר גם בפוליאורטן ניתן לראות מגוון של סוגים. הוא יכול להגיע בצורה של חומר ספוגי ורך במשקל קל של 6 ק"ג למ"ק או להגיע בצורה שלן חומר קשה דמוי מתכת ששוקל 1500 ק"ג למ"ק. בתווך ניתן למצוא דרגות שונות של צפיפות וקשיחות במשקלים שונים. התגובה בין החומרים והיחסים ביניהם ישפיעו גם על הצפיפות, הקשיות, הצבע, דרג המוליכות ותכונות אחרות מה שמייצר מגוון רחב למדי של חומרים שכולם נכללים תחת הכותרת פוליאורטן.

התכונות הייחודיות

חומרים אלו יישאו תכונות שונות ומשום כך יתאימו למגוון ייעודים ולייצור מוצרים בעלי אופי שונה. ניתן לראות שימוש בפוליאורטן על סוגיו השונים גם בתעשיות שונות ובמסגרות מגוונות. מעבר לגיוון הרב בצורותיו מאפיין נוסף של הפוליאורטן הוא היותו נוח לשימוש. נין להשתמש בו בשפיכה, ריסוס, התזה, מריחה ועוד. הוא לא דורש מהמשתמשים בו לעשות שימוש בכלים מיוחדים או פרוצדורות מורכבות ומשום כך הוא נחשב חומר נגיש וזמין שהשימוש בו נוח וכדאי גם מבחינה כלכלית.

מה עושים בו?

ניתן לראות שימוש בפוליאורטן במתקנים צבאיים, בתים פרטיים, בתי עסק, חברות ומפעלים. זהו חומר בידוד מעולה, נגיש, נוח לשימוש ולתפעול ויעיל למדי. עם כל היתרונות הברורים שלו הוא גם מביא לתוצאות מצוינות בנושא של בידוד מה שמציב אותו כחומר עיקרי ויעיל במיוחד בהקשר זה. התכונות הייחודיות שלו כמו גמישות, עלות נמוכה, נגישות ויכולת לעבוד אתו בקלות, לצד עמידותו הרבה ויכולת הספיגה הטובה של מים משמרות אותו כשחקן מוביל בתחום הבידוד במגוון הקשרים. זוהי דוגמה מצוינת שדרכה ניתן לראות כיצד חומר פשוט וזול מאפשר להגיע לתוצאות טובות. רצוי להתייעץ עם איש מקצוע כדי לבחור את הסוג המתאים לכל ייעוד ולכל מטרה.