הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
whatsapp
דף הבית > בלוג > פוליאורטן מוקצף מחיר

פוליאורטן מוקצף מחיר

עם פוליאורטן מוקצף מחיר אינו שאלה מהותית

עולם החומר הוא עולם מרתק. כל חומר מציג תכונות אחרות ובשילוב עם חומרים אחרים עשוי להיווצר חומר חדש לחלוטין. עולם החומר מקיים בתוכו חוקיות מופלאה שבה היחסים בין חומרים מכתיבים ומשפיעים על מדת הציפיות של החומר ועל האיכויות שמתקבלות בו. עולם החומר מסייע לאדם משחר ההיסטוריה ומאפשר לו לנוע מהר יותר ולהתגבר על מכשולים וקשיים שעמם הוא מתמודד כחלק בלתי נפרד מחייו. אחד החומרים שמבטאים את העובדה הזו הוא החומר המופלא- פוליאורטן.

מה זה בכלל?

פוליאורטן הוא חומר בידוד מעולה ונגיש שנפוץ בשימושים רבים- החל מבתי פרטיים, המשך במבני ציבור וכלה במבני תעשייה. במתקנים צבאיים עושים בו שימוש רב היות שהוא מגלה יכולת ספיגה מעולה של מים, ובכלל השימוש בו הוכח כבעל עלויות נמוכות. הפוליאורטן מוכר בעיקר בתצורת פוליאורטן מוקצף שהיא הצורה המוכרת שלו. ניתן למנות ארבע תכונות מרכזיות של הפוליאורטן המוקצף בהן: יכולת בידוד תרמי, יכולת בידוד אקוסטי, עמידות מכנית גבוהה, ונוחות השימוש.

היסטוריה של החומר

את הפוליאורטן המציאו בשנות הארבעים של המאה הקודמת ומאז המצאתו ידע פיתוחים מדהימים. בעשורים הבאים שלאחר המצאתו נרשם הפטנט המוכר של פוליאורטן מוקצף שבו נעשה שימוש עד לימים אלו במגוון שימושים והקשרים. את הפוליאורטן המוקצף מתיזים על המשטח שמעוניינים לבודד, וכיום קיימות מכונות מתקדמות שמבצעות את ההתזה במהירות וביעילות. תודות לעמידות הגבוהה והיעילות, ניתן לבודד בתוך זמן קצר משטחים גדולים.

מאפייני החומר

משקלו הקל של הפוליאורטן מאפשר לנייד ולהוביל אותו בעלויות נמוכות ומשום כך בנושא של פוליאורטן מוקצף מחיר אינו מהווה פקטור משמעותי. עולם החומר יודע בשנים האחרונות פיתוחים רבים. ניתן לראות בפוליאורטן דוגמה מצוינת לחומר פשוט שאיכותו נשמרת לאורך השנים בעיקר בזכות הציוד המתקדם והיכולת לעבדו בצורות שונות. מעבר ליתרונות הרבים שהוזכרו השימוש בפוליאורטן למטרת בידוד מאפשרת לחסוך משמעותית בעלויות החימום והקירור של חללים שונים בין אם חללים ציבוריים ובין אם חללים פרטיים.

בנייה ירוקה

עובדה זו מעמידה את הפוליאורטן כגורם מרכזי ומשמעותי בבנייה הירוקה ועולה בקנה אחד עם עקרונותיה כחלק מהמגמה לצמצום האשפה וזיהום האוויר על כדור הארץ.