הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
whatsapp

על בידוד ועל הבנייה הירוקה

מזג האוויר הוא אחד המשתנים המשמעותיים שמשפיעים ביותר על חיינו. תנאי מזג האוויר יקבעו את איכות חיינו ובישראל החמה שבה חודשי הקיץ הולכים ונעשים מעיקים יותר, שואלים את עצמם רבים כיצד ניתן להקל על תחושת החום המעיקה מבלי להגזים בהוצאה החודשית על חשמל. בדיוק כאן נכנסת לתמונה הבנייה הירוקה שמביאה לתחום הבנייה את המגמה האקולוגית שמבקשת להקטין את זיהום האוויר והמים, לצמצם את השימוש במקורות אנרגיה חיוניים כמו חשמל ובנוסף להוזיל עלויות.

מה מאפיין את הבנייה הירוקה

כל האיכויות הללו מאפיינות את הבנייה הירוקה שמחייבת כמה דגשים עיקריים. דגשים אלו נוגעים לאיכות חומרי הגלם ומאפייניהם וגם לנושא החשוב של בידוד שמשמעו שמירה על טמפרטורה קבועה בחלל מסוים תוך הימנעות ממעבר של חום או קור בין חללים. זה יכול להיות בעונת הקיץ החמה שבה נרצה להגן על הבית מחום על ידי הבידוד או בעונת החורף שבה נרצה לשמור על טמפרטורה נעימה גם כאשר בחוץ משתוללת סופה קיצונית או גל קור.

איך עושים את זה?

בידוד מייצג נאמנה את עקרונות הבנייה הירוקה בזכות העובדה שהוא מאפשר לנו לחסוך הוצאות על חימום וקירור הבית וכן מקטין ומצמצם את הצורך להשתמש בחומרים מתכלים או בחומרים שייצורם מזהם את כדור הארץ, האוויר בו והמים. נשאלת השאלה כיצד משיגים בידוד באיכות גבוהה והתשובה היא כמובן על ידי פוליאורטן. למי שלא מכיר פוליאורטן הוא חומר מופלא בעל איכויות מצוינות שהופכות אותו למושלם לבידוד ואיטום אזורים שונים.

פוליאורטן- שחקן מובי בתחומו

גמישותו, העלויות הנמוכות שלו, היותו מתאים למגוון מרקמים וסוגי חומרים, העמידות הגבוהה שלו, היותו עמיד בפני אש ובפני לחץ מכני ובכלל כושר הבידוד שלו ביחד עם עוד מאפיינים רבים ואחרים הפכו אותו בשנים האחרונות לשחקן מרכזי בתחום הבידוד. הבניה הירוקה עושה שימוש בפוליאורטן כחומר מבודד במבני תעשייה, ציבור, מפעלים ומקומות עבודה וגם במתקנים צבאיים שבהם נדרשת עמידות גבוהה של החומר במגע עם מים, שוב מפני שהפוליאורטן עמיד ובעל יכולת ספיגה טובה בפני מים. בנוסף רואים יותר ויותר שימוש בפוליאורטן בבתים פרטיים שבעליהם מבקשים לשפר ולשדרג את הבידוד בתוכם.