הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
whatsapp

מה אתם יודעים על בידוד תרמי

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים לחסוך בהוצאה על חשמל. הדבר נובע ממודעות גבוהה יותר לשמירה על כדור הארץ ועל איכות האוויר והמים שבו וכן ממודעות גבוהה יותר לצמצום השימוש במקורות אנגריה מתכלים. בנוסף, יותר ויותר אנשי מנסים לשפר את איכות חייהם מבלי להגדיל את ההוצאות החודשיות על חשמל שרק הולכות וגדולות. כל המהלכים הללו הובילו לכך שאנשים רבים מבינים כיום את החשיבות הרבה של בידוד תרמי.

מה זה בכלל?

משמעות המילה בידוד תרמי היא מניעת מעבר חום או קור בין חללים שונים ומכך ניתן להסיק עד כמה חשוב הבידוד התרמי כחלק מהחיסכון באנרגיה לחימום או קירור. הבידוד הכרחי לא רק לחודשי הקיץ החמים שבהם הוא מקטין את התחממות הבית אלא גם לחודשי החורף שבשנים האחרונות הפכו אמנם מעטים אך סוערים הרבה יותר ומלווים בגלי קור קיצוניים יותר לעומת שנים עברו. בידוד כזה הכרחי לא רק למבני מגורים או מסחר אלא גם למקרים של הובלת משקאות או מזון חמים או קרים.

הכל על פוליאורטן

בידוד תרמי איכותי ויעיל יאפשר העברה של מוצרים כאלו במינימום צורך לקרר או לחמם אותם, מה שמוביל להקטנה בהוצאות ההובלה. אחד החומרים היעילים והטובים ביותר ליצירת בידוד כזה הוא חומר שנקרא פוליאורטן. כמה תכונות חשובות הופכות את הפוליאורטן לשחקן מוביל בתחום הבידוד והנה כמה מהן: הפוליאורטן מתאפיין ביכולת בידוד גבוהה, בספיגת מים נמוכה, ביכולת לייצר רצף בידוד על פני משטחים גדולים, בעמידות גבוהה ובהיותו גמיש ונוח לשימוש על חומרים שונים, צורות שונות ומרקמים שונים. השימוש בפוליאורטן הוא מהיר ונוח, מה שמקטין את עלויות העבודה ומביא תוצאות מידיות. יתר על כן הוא חומר חזק ועמיד ולכן הוא מתאים למקומות שונים ולייעודים שנים. הוא נחשב בטיחותי בפני אש ומספיקה רק שכבה דקה שלו כדי להביא לתוצאות טובות. בזכות כל התכונות הללו ועקב המודעות לשמירה על כדור הארץ הפוליאורטן הפך בשנים האחרונות לשחקן מרכזי בתחום הבידוד. ניתן לראות שימוש בפוליאורטן במגזר הפרטי בבתים פרטיים וכן במגזר הציבורי והעסקי במגוון ייעודים, מקרומות וסוגי חללים.