הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
whatsapp
דף הבית > בלוג > בידוד מבנים

בידוד מבנים

על בידוד מבנים כחלק מצמיחת ענף הבנייה

בשנים האחרונות עם ההתפתחות הרבה שחלה על ענף הבניה בארץ ובעולם עולה ביתר שאת השאלה על בידוד מבנים. מגמה זו שייכת לעליה בסטנדרט הבנייה ובחשיבה לטווח ארוך עם בחירת חומרי גלם איכותיים, הקפדה יתרה על שימוש בשיטות בנייה מתקדמות ושימוש באנרגיה ירוקה כחלק מהניסיון לבנות מבנים יציבים יותר, עמידים יותר ובעלי יכולת בידוד גבוהה יותר. שלוש האיכויות הללו אמורות להביא לשיפור איכות החיים של הדיירים בבתים ושל כלל הסביבה שחיה על פני כדור הארץ.

מה חשוב להזכיר בהקשר זה

אחד הדברים שחשוב להזכיר בהקשר זה הוא הבנייה הירוקה שמבקשת לצמצם את השימוש במקורות אנרגיה מתכלים, להקטין את הפסולת כתוצאה מהשימוש במקורות אלו וכן להוזיל עלויות. הבנייה הירוקה עושה שימוש במקורות טבעיים כמו אור השמש וגם מאפשרת ליהנות מטמפרטורה קבועה בחלל תוך יצירת בידוד איכותי בין החוץ ובין הפנים. בידוד זה מאפשר לצמצם את ההוצאה על חשמל וכן להקטין את זיהום האוויר. בידוד מבנים הפך להיות נושא מרכזי בעיקר נוכח התחממות כדור הארץ והצורך לשמור על סביבה נקייה ככל האפשר.

הפוליאורטן

זה יכול להיות במבני ציבור, בתים פרטיים ועוד. אחד מחומרי הבידוד הטובים הוא הפוליאורטן שמאז שנות הארבעים של המאה הקודמת מוכר בענף הבנייה ועד ימינו הוא מציג יכולות בידוד מעולות, עמידות גבוהה, יכולת ספיגת נוזלים מצוינת והכל בעלויות נוחות למדי. מאז ועד היום נעשו פיתוחים שונים שיצרו מנעד רחב יחסית של סוגי פוליאורטן בהבדל של רמת הצפיפות, המשקל והעמידות. בתעשיות ובמתקנים צבאיים משתמשים בפוליאורטן גם במקומות שבהם יש מגע תדיר עם מים.

עמידות גבוהה ומחיר נוח

במקומות אלו הוא מוכיח את עצמו בזכות העמידות הגבוהה בפני מים. מגוון שיטות משמשות לעבודה עם פוליאורטן החל מהתזה, מריחה, הזרקה או ריסוס. בכל השיטות אין צורך בכלי עבודה מיוחדים אלא רק בידע וניסיון. הגמישות הרבה של החומר, עלויות השינוע והעבודה הנמוכות, העמידות הגבוהה ומגוון השימושים הופכים אותו לנגיש במיוחד. בידוד מבנים הוא תחום מורכב שהולך ומתפתח ובתוך כך השימוש בפוליאורטן הולך ונעשה נפוץ יותר עם מגוון שימושים ושיטות עבודה שנהוגות בתחום.