הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
whatsapp

איזה חומרי בידוד מומלצים?

בדרך כלל אנו משתמשים בבידוד כדי לשמור על טמפרטורה בתוך מבנה.זה יכול להיות חדר, בית, מקרר, תנור. כך אנו מבודדים קירות, גגות, רצפות. כשאנו שמים שטיח על הרצפה אנו יוצרים סוג של בידוד, וילונות כבדים על חלונות יוצרים בידוד מהקור החיצוני, מעיל חם יוצר בידוד לגוף שלנו ושכבת השומן של דוב הקוטב יוצרת בידוד כדי שהוא יעמוד בקור הנוראי , כך שבלא יודעין אנו מוקפים בבידוד טבעי ומלאכותי.

חומר בידוד מעולה

אחד מחומרי הבידוד המעולים ביותר שיצר האדם הוא הפוליאוריטן.חומר זה הוא בעל תכונות מעולות ליצירת בידוד תרמי של כל מבנה או חלל והוא גם מופיע במגוון צורות ואופציות.כך תוכלו לבודד את קירות ביתכם, את הגג מפני חום וקור, את מערכות מיזוג האויר ואת הרצפות. בידוד איכותי מביא לחיסכון משמעותי באנרגיה וליצירת סביבת מגורים או עבודה נעימה.

שלא כמו השומן של בעלי החיים, הבידוד התרמי שמשתמשים בו במבנים מבוסס על אויר.המטרה היא להשתמש בחומר שיכיל בתוכו כמה שיותר בועות אויר קטנות וסגורות, שמהוות חללים זעירים שבהם כלוא האויר.
חומר בידוד טוב איננו סופג מים כי מים ולחות מורידים את איכות הבידוד. כדי להבין זאת חשבו על מצב שבו מעיל הגשם שלכם יספוג מיים או אם תתעטפו במגבת לחה.

תכונות מושלמות

אחת מהתכונות החשובות של הפוליאוריטן כחומר בידוד הוא הקלות המדהימה שלו.פוליאוריטן מוקצף משלב את שלוש התכונות החשובות האלה – הוא קל מאוד, יש בו הרבה כיסוני אויר זעירים ויש לו ספיגת מים אפסית. לשם השוואה – חומר הבידוד במעיל שלנו מכיל הרבה כיסי אויר אך הוא יכול לספוג מים, להתכווץ ולשנות את צורתו. את הפוליאוריטן מייצרים במגוון גדול של תכונות כדי להתאים אותו למטרות שונות.

ניתן ליישם אותו בהזרקה, ריסוס, התזה, מריחה ועוד כך שאפשר להחדיר אותו לכל חלל. הוא קל לשימוש, יעיל מאוד ביחס לשיטות אחרות והוא זול ביחס אליהן.

עמידות גבוהה

עוד תכונות חשובות שלו הן עמידות בכימיקלים ומוליכות חום נמוכה.יכולת הבידוד הגבוהה שלו הנובעת מכל התכונות שהזכרנו, עושות את הפוליאוריטן לחומר בידוד מועדף, מבוקש ומן הטובים שיש לצורך בידוד תרמי.

אפשרויות היישום שלו מאפשרות לבודד כל חלל כמעט ללא מרווחים שבהם עלולים להכנס מים. הוא בעל חוזק מכני מעולה ולכן מתאים למשטחים שצריכים לעמוד בלחצים גבוהים ולשאת משקל כבד.

התזת פוליאוריטן

כאשר חברה העוסקת בבידוד מחליטה על דרך היישום של חומר הבידוד אחת הדרכים המועדפות היא התזת פוליאוריטן מוקצף. את החומר הרך מחדירים לחלל שדורש בידוד.החומר ממלא את כל החללים ואז הוא מתנפח ולאחר מכן מתקשה. בדרך זו אפשר להבטיח בידוד מושלם, ללא חלקים ריקים עם אפשרות לעבוד במהירות על חללים גדולים.

חומר זה מתאים לבידוד גם ביסודות של מבנים שאין להם גישה קלה, גם בקירות מתכת וגם בבתים פרטיים..

מהו חומר פוליאוריטן ? לקבלת מידע אודות החומר לחץ כאן