הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
whatsapp
דף הבית > בלוג > התזת פוליאוריתן

התזת פוליאוריתן

כללי על התזת פוליאוריתן

התזת פוליאוריתן מוקצף היא דרך יעילה מאין כמוה לבודד קירות, תקרות ומשטחים גדולים אחרים. התזת פוליאוריטן מוקצף יוצרת במהירות רבה שכבת בידוד איכותית שנדבקת היטב לכל משטח ומכסה אותו בשלמות וללא מרווחים. התזת פוליאוריתן היא גם דרך מצויינת לבידוד צנרת ומילוי חללים מסובכים, שקשה מאוד להגיע אליהם בדרך אחרת. התזת פוליאוריתן מוקצף היא השיטה המועדפת ליצירת שכבת בידוד חזקה ואיכותית בין קירות, בין קירות לחיפוי, מתחת לגגות רעפים וכן הלאה.
התזת פוליאוריתן התזת פוליאוריתן התזת פוליאוריתן

התזת פוליאוריתן בחברת הבידוד האמיתי

חברת "הבידוד האמיתי" מתמחה מזה שנים בטכניקה של התזת פוליאוריתן לשם בידוד, ציפוי ואיטום. התזת פוליאוריתן היא אמצעי מצויין לבודד משטחי מתכת גדולים ואף יסודות של בניינים. התזת פוליאוריתן בידי מומחים היא הדרך הטובה והיעילה ביותר ליישום של בידוד תרמי ואקוסטי בקנה מידה גדול.
התזת פוליאוריתן התזת פוליאוריתן התזת פוליאוריתן

התזת פוליאורטן מחיר מול תועלת

העולם שלנו הולך ומתקדם בצעדי ענק בכל תחום ובכל מקום נראה שהטכנולוגיה מביאה אותנו למקומות חדשים ולחוזות שבהם לא דרכה כף רגלו של האדם קודם לכן. עם זאת, ישנם תחומים שבהם דווקא החומרים הישנים והטובים ממשיכים לשמור על מקומם כשחקנים מרכזיים ואלת הדוגמאות לכך היא בתחום הבידוד. תחום הבידוד הולך ומתקדם בשנים האחרונות בעיקר עם המודעות לשמירה על טמפרטורה קבועה בחללים שונים כחלק מהמגמה הירוקה.

מה זה אומר?

המשמעות היא שבשנים האחרונות נעשים ניסיונות אמתיים להימנע מצריכה מוגברת של חשמל ובדרך זו להשיג כמה ציפורים חשובות: לצמצם את השימוש בחומרי אנרגיה מתכלים, להקטין את זיהום האווירה והמים שכרוכים בהפקת חשמל ולהוזיל עלויות לצרכנים. אל כל היתרונות הללו נוכל להשיג על ידי בידוד מעולה ובפרט על ידי שימוש בחומר המופלא שנקרא פוליאורטן. כאמור דווקא בעידן שבו הטכנולוגיה שועטת קדימה חשוב לשים לב לחומרים שאיכותם אינה נופלת ונשמרת לאורך השנים.

איך זה עובד בדיוק?

כך למשל פוליאורטן ממשיך ומוכיח את עצמו כחומר מוביל ויעיל בתחום הבידוד ובפרט בשיטה של התזה. כאשר אנחנו מדברים על התזת פוליאורטן מחיר מאבד מחשיבותו נוכח העלויות הנמוכות והתועלת הרבה שמביא החומר. העלויות הנמוכות באות לידי ביטוי בכמה מובנים. ראשית עלות החומר עצמו היא נמוכה למדי. שנית, השימוש בו אינו דורש כלים מיוחדים או פעולות מורכבות. שלישית היות שמדובר על חומר קל עלות השינוע וההובלה שלו נמוכה ורביעית, הוא מאפשר כיסוי משטחים גדולים בזמן קצר מה שמוזיל את עלות העבודה עצמה. מכל הסיבות הללו כאשר אנחנו מדברים על התזת פוליאורטן מחיר אינו השיקול המרכזי.

כמה עולה לנו

חשוב יותר לבחור חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום שתוכל לתת מענה הולם לכל נושא הבידוד. טיפול נכון, בחירה נכונה של סוג הפוליאורטן ובחירה בשיטת העבודה המתאימה הם הגורמים העיקריים שעליהן יש לתת את הדעת. פוליאורטן הופך שחקן מרכזי עוד יותר נוכח העובדה שכיום חברות מסחריות, גופים ציבוריים וגם אנשים פרטיים מנסים לחסוך בעלויות חימום וקירור. יעילות החומר בשילוב עם העלויות הנמוכות מאפשרת אם כן להגיע לתוצאות מעולות בתוך זמן קצר במיוחד.

פוליאורטן מוקצף- למה זה כל כך טוב?

כל מי שמתעסק בבידוד יודע שבידוד הוא לא משחק ילדים. עם בידוד איכותי ניתן לא רק לשפר את איכות החיים אלא גם לחסוך משמעותית בהוצאות על חשמל וחימום הבית. בידוד איכותי מאפשר לנו ליהנות מסביבה נעימה יותר וגם מצמצם את הצורך בשימוש במקורות אנרגיה מתכלים ומשום כך הוא נחשב מוצר ירוק שעושה שימוש בעקרונות הבנייה הירוקה. לא מעט אנשים טועים לחשוב על בידוד בהקשר של מים וגשם או קור קיצוני אולם האמת היא שבידוד הוא דבר הכרחי בכל תנאי האקלים הקיצוניים- חום או קור.

למה פוליאורטן?

בישראל למשל שבה החום הולך ונעשה מעיק משנה לשנה עם חודשי קיץ ארוכים בידוד איכותי על ידי פוליאוריטן מוקצף הוא חלק בלתי נפרד מהבנייה הירוקה. הפוליאורטן הפך בשנים האחרונות שחקן מוביל בכל מה שקשור לבנייה ירוקה ואיטום איכותי ולכך כמה סיבות שנעוצות במאפייניו של החומר. פוליאוריטן מוקצף הוא בעל יכולת הבידוד גבוהה שנוצרת עקב מבנה בעל תאים מזעריים וסגורים, מה שמייצר מקדם הולכה תרמית נמוך מאד. עובדה זו מאפשרת לבודד לאורך שנים ארוכות.

מאפייני החומר

אותו מבנה של תאים סגורים מגיבר את יעילותו לאורך שנים היות שהוא עמיד בפני ספיגת מים או לחות. יתר על כן הוא מאפשר ליצור רצף בידודי על ידי יצירת לוחות שמייצרות גשרים תרמיים בשכבה אחידה נטולת מרווחים, מה שמאפשר לבודד שטחים גדולים. הפוליאורטן מתגלה כחומר עמיד שיכול להישמר שנים רבות בתנאי שאינו נחשף לשמש וגמישותו מאפשרת להשתמש בו במגוון תצורות בין אם מדובר על מבנה ישר, מקומר, פינתי וכן להשתמש בו במגוון סוגי בנייה וחומרים.

השימוש בו

השימוש בפוליאורטן הוא מהיר ונוח ואת התוצאות נראה באופן מידי. כך ניתן לטפל וליצור בידוד במשטחים גדולים בתוך זמן קצר מה שמקטין את העלויות של יצירת הבידוד. בזכות החוזק המכני שלו ניתן להשתמש בו בחיפויים שונים בין אם על גגות ובין אם על קירות. אם לא די בכך הפוליאורטן עמיד בפני אש ועונה על דרישות התקן הישראלי. כדי ליצור בידוד איכותי נדרשת רק שכבה דקה של פוליאורטן, מה שמצמצם את זמן העבודה ומביא לתוצאות טובות מאד.