הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
whatsapp

בידוד ע"י פוליאוריטן
בתחום של התזת פוליאוריטן נעשה שימוש בחומרי ציפוי מתקדמים במיוחד בעלי ערכי בידוד טרמי גבוהים במיוחד. חומר הבידוד פוליאוריטן הינו קל משקל ומיועד עבור מגוון רחב של שימושים וצרכים.

רקע כללי על חומר הבידוד- פוליאוריטן
פוליאוריטן או פוליאוריטן בלועזית: polyurethane מכיל רכיבים פולימריים מלאכותיים אשר בנויים משרשראות כימיות אורגניות מהסוג של אוריטן. היצירה של חומר זה נעשית ע ידי ריאקציה כימית המתרחשת בין שני מרכיבים, כאשר קביעת האופי של הפולימר שמתקבל בסוף התהליך נעשה בהתאם ליחס בין הכמויות של שני המרכיבים הללו. פוליאוריטן הינו כאמור חומר בידוד אידיאלי תודות לעובדה שהוא נושא ערכי בידוד טרמי גבוהים במיוחד. מעבר לכך מדובר בחומר פולימרי קל משקל אשר מגיע במגוון רחב של צורות שונות.

פוליאוריטן בסוגים שונים
פוליאוריטן יכול כאמור להגיע בצורות שונות הכול בהתאם ליחסיות של כמויות מרכיביו, כך למשל ניתן להבחין בפוליאוריטן ספוגי, קל משקל וליתר דיוק בעל של 6 ק"ג מ"ק. מעבר לכך ניתן למצוא את החומר פוליאוריטן בקשת רחבה מאד של חומרי גלם המצטיינים בגמישות בעלת דרגות ורמות שונות. כמו כן ישנו גם חומר פוליאוריטן קשה במיוחד ומזכיר מבחינת תכונותיו את המתכת ומשקלו הינו 1500 ק"ג מ"ק. בתהליכי הייצור וההכנה של פוליאוריטן ניתן לשלוט על תכונות רבות כמו, צפיפות, צבע, רמת קשיות, מוליכות חשמלית ועוד.

על ההשפעות של פוליאוריטן על הסביבה
פוליאוריטן הוא בעל ערכי בידוד טרמי גבוהים במיוחד ועל כן מצטיין בחיסכון משמעותי בצריכת האנרגיה אשר נדרשת עבור חימום או קירור של מבנים. שימוש בחומרים פולימריים למטרות בידוד חוסך בכמות האנרגיה בצורה אדירה וליתר דיוק חוסך פי שמונים בכמות האנרגיה מאשר האנרגיה שנדרשת במהלך הייצור שלו. כך שאם בעבר היו לא מעט חששות בכל הנוגע לבטיחותו והשפעתו על הסביבה הרי שלאור נתונים אלו, ניתן לראות בבירור שמדובר בחששות שכבר אינם רלוונטיות.